پسته پانصد و نود و ششم
اولین روز همیشه ذوق داشته برام. دیدن دوستهایی که با وجود بی معرفت بودنشون دلم براشون تنگ میشده برام لذت بخش بوده اما خب از اول ابتدایی به مرور داره این حس کمرنگ تر میشه. الان که ترم جدید شروع شده دوست دارم و بشینم ترم یکی ها رو با دقت ببینم، ببینم کی چی کار میکنه!
طرز فکر ها توی اول هر راهی مهمه. اینکه چه جوری شروع کنی، چه جوری ادامه بدی و چه جوری خودت رو شارژ کنی. اکثرا می اومدن به عنوان سال بالایی راهنمایی میخواستن و کتاب و اینجور چیزهای همیشگی. خودم هم به بچه هایی که تقریبا فارغ التحصیل شده بودن زنگ زدم و گفتم وردارید کتاباتون رو بیارید. یه سریا اعصابشون خورد بود که اَه با ز شروع شد! خب هیچ ادم عاقلی دوست نداره شش صبح پاشه بره بین همهمه جمعیت توی مترو و خیابون و اتوبوس و کلی پله بالا پایین کنه و چند ساعت بشینه روی صندلی و خسته و کوفته توی سرما و گرما و شلوغی برگرده. ولی دقیق که نگاه میکنم دلم داره ضعف میره برای درس های جدید، کتابای جدید، ترم جدید. هنوز هم مثل اول ابتداییم کتابابی جدیدم رو دوست دارم و حالا که خودم مسیر زندگیم رو تغییر دادم و افتادم تو جاده درس خوندن دوست دارم وقتم با درس پر باشه، با فعالیت های اضافه بر سازمان. 
دختر فکر کن خط کش بذاری سانت بزنی زندگی و زمان و برنامه هات رو، دقیقه دقیقه دقیق!
اما خب سخته روزای اول. از امروز جز شیرینی یه انگیزه جدید برام پادرد و گرفتگی ماهیچه مونده، فکر کن یه کوالا دو ماه توی خونه باشه، از حق نگذریم کل تابستون یا مربی بودم یا متربی ولی خب این حجمه از پیاده روی و سرپا بودن بعد دو ماه سنگین بود. فعلا که برنامه شده دانشگاه ، خونه، مسجد.
این یه هفته بگذره وقتم بازتر میشه و راحت تر میتونم کارامو پیگیری کنم.
داشتم نگاه می کردم به کسایی که تو اوضاع قبلی من بودن و واقعا تاسف خوردم که هیچ کار مفیدی انجام نمیدن.
ما همه با هم از یه جا شروع کردیم و این طرز فکر بود که فقط و فقط بین راه های طی شده از جانبمون فاصله انداخت. بیاییم مشکلات رو بزنیم کنار، همه مشکل دارن و هیچ کسی به اندازه من نازنک نازنجی نیست، ولی خب نا دیده بگیریم و بزنیم به در بیخیالی با حداقل ها شاد باشیم! از هر چیزی یه چیز جالب دربیاریم. با پول و خرید کردن و دنبال مد دوییدن تا زمانی که خلاقیت نداریم هیچ چیزی عایدمون نمیشه. مهم اینه که از چیزهایی که داریم لذت ببریم. 
آخر هفته باید بشینم و میزم رو مرتب کنم برای درس خوندن! 
بذاریم سرمون شلوغ باشه، این تنها راه حرکت به جلو و فراموش کردن سختی های مسیره.
یه ترم جدید رو شروع میکنم با یه انرژی فوق العاده. من قول میدم حتی با تموم شدن بنزین هم چند کیلومتری پیاده برم و برگردم و دوباره چند لیتری بنزین نثار خودم بکنم و ادامه بدم. به همین راحتی
یه جا ایستادن فقط باعث میشه از جاده بی سر و ته بترسیم، تنهایی بهمون هجوم بیاره، بی رمق شیم و آذوقه از دست بدیم. حرکت کنید. همه چیز توی راه فراهم میشه...پسته نوشت1:
خوشا در پای او مردن خدایا بخت آنم ده
"ـوحشی ـبافقی"

[ جمعه 31 شهریور 1396 ] [ 02:33 ب.ظ ] [ پسته خانوم ] [ پسته شکسته () ]
آخرین مطالب