پسته پانصد و بیست و دومجدا از مسئله مذهبی بودن من یه انسانم، جدا از این مسئله که اگر بدانید استفاده از اپلیکیشن های خارجی باعث سود رساندن به دشمن اسلام و صهیونیست میشه، استفاده از اون اَپ حرامه، من یه انسانم و وقتی میبینم با  استفاده من از این اپلیکیشن و با هر پیام و با هر لایک و با هر کلیکی پول تو جیب کسی میره که اون پول رو می کنه موشک و بمب و میریزه سر مردم، خب جلوی خودمو می گیرم و استفاده نمی کنم!
هر جای دنیا بری و از هر نژادی باشی، وقتی بفهمی راحتیت باعث آذار رسوندن به دیگرانه اگه انسان باشی این راحتی رو میبخشی!
حالا من مطمئنم که این اپلیکیشن همه این ضررها رو می رسونه و حتی توی کشور های پیشرفته موقع نصبش اِرور میاد که " این برنامه مخصوص جهان سومی ها است، نصب نکنید، به دردتون نمی خوره!" و اولش موقع نصب میگه که ما از شما عکس و فیلم و صوت ضبط می کنیم و حتی اینکه از همه پیام های ما سه نسخه اش توی FBI و سازمان CIA ثبت میشه و از توش فرهنگ ملت منو می کشن بیرون و براش خوراک ضد فرهنگی میسازن!ئ و حتی اینکه کله گنده ها یدنیا نه تنها گوشیشون رو به این چیزها آلوده نمی کنن بلکه نمیذارن بچه هاشون رنگشون رو ببینن! اونوقت من گریبان بِدرم براش!؟
حالا از این بحث میام بیرون که مذهبی ها هزارتا توجیه میارن که با استدلال همش رو رد می کنم و آخرش کم میارن وپشت می کنن به آدم و می گن فلانی افراطیه! دیگه بحث نمی کنم که مذهبی بودن به چی هست و به چی نیست! این جماعت نون به نرخ روز خور انقدر در سطح من پایین میان که وقت صرف نمی کنم توجیه شون کنم!
مثل اون آقایی که آوردن برای سخنرانی توی دانشگاه و بچه ها می گفتن مذهبیه و از اون پسر حاجی ها است و وقتی بهش گفتم چرا تلگرام، توجیه آورد و وقتی جلوم کم آورد شروع کرد به حرف یامفت زدن و سریع وسایل هاش رو جمع کرد توی کیفش گفت من باید برم! بعد رفت یه ساعت وایساد با یکی حرف زدن!
چند روز پیش که دیگه مجبور شدم و با خط قبلیم و گوشی که از دوست مادر قرض گرفته بودیم تلگرام نصب کردیم و دیدیم که بعله، چقدر شماره توی خط قبلی هست و تقریبا همه دوست های دبیرستانم هستن و با دیدن عکس های یه سریا ذوق زده شدم و با دیدن یه سری دیگه تهوع بهم دست داد!
از توی تلگرام هم فقط مباحث فلسفه و اخلاق رو سریع سیو می کنم و خاموشش می کنم و گوشی رو پرت می کنم اونور! 
امروز که روشن کردم، دیدم چند نفر پیام دادن و گریبان چاک کردن که پسته، سلام! خوبی؟
خیلی برام جالب بود! طرف شماره من رو داشت، من بعد از چندین سال تلگرام نصب کردم، دینگ دینگ گوشیش من باب اضافه شدن من رفت هوا، اونوقت یادش افتاد من هم هستم! بعد انقدر صمیمی حال احوال میکنه!
واااای که چقدر اولش شوکه شدم و چقدر بعدش توی دلم خندیدم، من ببینم طرف بیشتر از چند ماه بی دلیل غیبت داره شماره اش رو پاک می کنم! بعد خواهره من بعد چند سال چه راحت صحبت میکنی، طرف کلا مسیر زندگیش عوض شده و کلا مدلش زمین تا آسمون ریخته بهم! یه ذره احتیاط کن، ببین اصلا تو رو یادش میاد! دِ آخه تو اگه به فکر حال من بودی هر ماه یه بار دفترچه تلفنت رو بالا پایین می کردی می دیدی کی هست کی نیست، یه حال میپرسیدی ازش! اومدیم مرده بود یه ختم می افتادی، دیگه طرف جونت رو از پشت پیامک نمی گرفتت که!
خدایی اونموقع که دیدم زده سه تا پیام از "مامان فاطمه" استوپ کردم ببینم من دوران دبیرستان کی رو مامان فاطمه سیو کرده بودم، بعد یادم افتاد "شقا" است! 
بعد هر هر خندیدم که آخه اگه تو سمت مادری داشتی بچه ات تا حالا مرده بود! 
از بس که به فکری! دختر همین شقا بود که بارها جواب پیام نداد و من گفتم دختر بیخیالش شو شاید طرف حال و حوصله ات رو نداره، تبرک عید و تولد و حلالیت طلبیدن های کربلام رو بی جواب گذاشت! 
الان گریبان چاک کرده برام؟
به نظرم بیایید با شرافت زندگی کنید. یه مقدار پول بدید شارژ بگیرید یا آخر ماه دلتون رو به دریا بزنید قبض پرداخت کنید! ولی منتظر نمونید که طرف رو توی جاهای رایگان مثل تلگرام و هزار کوفت دیگه پیدا کنید و پیام بدید، چرا؟ چون مفته؟ 
زشته به والله!
و در آخر در کمال شخصیت و ادب پیامک دادم که:
سلام، برای خاطر کاری به اجبار این اَپ رو نصب کردم، من فقط از اَپ های ایرانی استفاده می کنمف متاسم، نمی تونم پاسخگوتون توی تلگرام باشم.
و من شرط می بندم که طرف ذره ایی انسان نیست که جواب پیامک بده!
آخه باید پول بده!
این یه ماه هم بگذره و کار ما با فلسفه و اخلاق تموم شه، هم سیم کارتمونو خلاص کنیم، هم گوشی مردم و هم اعصابمونو از دیدن یه سریا...
پسته نوشت1:
روابط ارزش جنگیدن دارند
اما نه وقتی که شما تنها مبارز میدان باشید
"ـمریم ـبختیاری"

[ دوشنبه 15 خرداد 1396 ] [ 02:33 ب.ظ ] [ پسته خانوم ] [ پسته شکسته () ]
آخرین مطالب